KONCERT CHARYTATYWNY – MIKOŁAJKI DLA MIKOŁAJA

Dnia 18.12.2016r w naszej szkole odbył się koncert charytatywny „Mikołajki dla Mikołaja”. Koncert ten przygotowaliśmy dla kolegi z naszej klasy Mikołaja, który po ciężkiej operacji próbuje wrócić do zdrowia.

Chcieliśmy pomóc jakoś naszemu koledze, ale tak naprawdę nie wiedzieliśmy na początku, w jaki sposób możemy to wszyscy zrobić. Wtedy pojawił się pomysł koncertu. W jego organizację zaangażowała się nasza klasa: Oliwia Bartkowiak, Wiktoria Chorząpa, Kacper Duda, Klaudia Gołoś, Joanna Gorączka, Oliwia Hawryszkiewicz, Nikola Jezierska, Kuba Kaczmarek, Kacper Olejniczak, Mateusz Mrowiński, Michał Przydróżny, Hubert Rembarz, Marcel Teska, Dawid Wiśniewski wraz z wychowawczynią Panią Ewą Grabarkiewicz. Pomogli nam również uczniowie innych klas m.in. w przygotowaniu poczęstunku, w rozprowadzaniu pierników, w wydawaniu prezentów, w upieczeniu ciasta, w obsłudze sprzętu nagłaśniającego: Wiktoria Góral, Zuzia Spychała, Maja Kudlińska, Karolina Śmiglak, Klaudia Malinowska, Paula Szymczak, Weronika Paszyk, Jakub Nowak, Stanisław Andrzejak, Patrycja Grygiel.

Jak zawsze nieoceniona okazała się pomoc naszych rodziców, bez nich na pewno nie dalibyśmy rady zorganizować tego koncertu.

Dziękujemy również Komitetowi Społecznemu: Pani Monice Góral, Pani Katharinie Andrzejak oraz Pani Ewie Grabarkiewicz, które zajęły się stroną prawną organizacji zbiórki publicznej.

Dziękujemy również Panu Sławkowi Andrzejakowi za prowadzenie licytacji, Pani Małgorzacie Graczyk za pomoc w przygotowaniu ozdób na kiermasz, Pani Dyrektor za udostępnienie szkoły i pomoc w organizacji, Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Wawrzyniakowi, Wronieckiemu Ośrodkowi Kultury za wypożyczenie i obsługę sprzętu nagłaśniającego , Burmistrzowi Miasta i Gminy Wronki.

Naszą akcję mogliśmy zorganizować dzięki ludziom dobrej woli, których naprawdę było bardzo dużo. Dziękujemy z całego serca za każdą formę pomocy, jaką otrzymaliśmy od darczyńców: zakładów pracy, firm, sklepów, osób prywatnych.

Niektórzy swoje serce okazali występując na naszym koncercie, a byli to:

- uczniowie naszej szkoły, których przygotowały Pani Ewa Wziętek, Pani Izabela Kowalska, Pani Longina Klim;

- Iskierki, pod kierownictwem Państwa Kabacińskich;

- uczniowie szkoły muzycznej Word of Music pod kierownictwem Pana Krzysztofa Banacha;

- Zespół Folklorystyczny Marynia;

- Zespół En la Sombra.

Nasz koncert to nie były tylko występy, ale również liczne atrakcje:

- zajęcia artystyczne- wykonywanie świeczników przez Paulinę Gołoś;

- zajęcia z origami oraz ciekawe gry prowadzone przez Aleksandrę Grzelak oraz Hanię Robak;

- baloniaki- animacje dla dzieci- Anna Hanysz;

- badanie słuchu dzięki Pani Magdalenie Staszak;

- pokaz pierwszej pomocy;

- można było również podziwiać samochód strażacki dzięki Panu Markowi Magdzińskiemu.

Całkowity dochód z naszego koncertu to : 10085,26 + 1300 z kwesty przy kościele= 11385,26 - taką kwotę przekazaliśmy Mikołajowi i jego rodzicom. Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu przyczynimy się do tego, że Mikołaj szybciej wróci do pełnej sprawności i do nas do szkoły, z utęsknieniem na niego czekamy.

Z całego serca dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, bez których nie odbyłaby się ta impreza.

Uczniowie klasy IIIa
Zespołu Szkół w Biezdrowie z wychowawcą Ewą Grabarkiewicz