II Konkurs Tańca z Pomponami o ?Złoty Wawrzyn? za nami.

Dnia 28 listopada 2015r. w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Biezdrowie  odbył się II Konkurs Tańca z Pomponami o ?Złoty Wawrzyn?. Organizatorem konkursu jest Uczniowski Klub Sportowy ?Wawrzyn?. Projekt współfinansowany jest przez Miasto i Gminę Wronki, Wroniecki Ośrodek Kultury, Wroniecki ?Bazar? oraz  indywidualnych darczyńców.

W II Konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej gminy, Wronieckiego Ośrodka Kultury, Kwileckiego Centrum Kultury i Edukacji oraz Rogozińskiego Centrum Kultury. Główną nagrodą za zwycięstwo była  statuetka ?Złoty Wawrzyn?.  Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach solo i duety, w kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat.

Dzieci musiały przygotować własne układy choreograficzne i zatańczyć z pomponami. Pięcioosobowe jury w składzie: Paulina Wieczorek-przewodnicząca, Małgorzata Lang, Agnieszka Andrzejak, Julia Stoebe i Anna Rembacz oceniało technikę tańca, pracę ramion z pomponami, elementy akrobatyczne, choreografię zgodną z muzyką, strój, fryzurę, uśmiech i wrażenie artystyczne. Do konkursu zgłosiło się 85 zawodniczek, dla niektórych był to debiut, pełen emocji i wrażeń.

Wszyscy uczestnicy po występie otrzymywali pamiątkowy dyplom i medal w postaci ?wirującej tancerki? ufundowany przez firmę GELG.

Po zmaganiach Konkursowych można było wziąć udział w lekcji Zumby. We wspaniały, taneczny nastrój wprowadziła wszystkich uczestników Julka Stoebe, instruktorka i tancerka zespołu Miraż.

Następnie przewodnicząca jury Paulina Wieczorek ogłosiła wyniki II Konkursu Tańca z Pomponami o ?Złoty Wawrzyn?. Za pierwsze trzy miejsca dzieci otrzymywały medale i nagrody rzeczowe, a zwycięzca Konkursu dodatkowo statuetkę  ?Złoty Wawrzyn?.  Specjalne wyróżnienie i nagrodę za rytmiczność, uśmiech i grację otrzymała Julia Piotrowska z zespołu Miraż, oraz duet z RCK w Rogoźnie Dominika Adamska i Sara Frankiewicz. Dla najmłodszych solistek Wroniecki Bazar ufundował trzy pluszowe maskotki ? przepiękne Mikołaje. Zwycięzcom Konkursu Tańca z Pomponami nagrody wręczali: Burmistrz MiG Wronki pan Mirosław Wieczór, vice prezes UKS Wawrzyn pani Anna Miężał oraz komisja sędziowska. Wszystkie dzieci w kategorii wiekowej 5-6 i 7-9 lat otrzymały upominek od Urzędu Miasta i Gminy Wronki.

Wyniki II Konkursu Tańca z Pomponami o ?Złoty Wawrzyn?

Kategoria Solo, 5-6 lat

Kategoria Duety, 10-12 lat

1 miejsce Julia Lis, Julia Hoffmann ? UKS Wawrzyn

2 miejsce Julita Kamyszek, Aniela Łabojewska ? WOK Miraż

3 miejsce Fiszer Nikola, Tkaczyk ? KCK i E w Kwilczu.

Kategoria Duety, 13-15 lat

1 miejsce Barbara Kryś, Maria Kryś ? UKS Wawrzyn

2 miejsce Julia Dembska, Oliwia Hawryszkiewicz ? UKS Wawrzyn.

3 miejsce Oliwia Czechowska, Natalia Szablewska ? UKS Wawrzyn

Wszystkim zawodniczkom startującym w II Konkursie Tańca z Pomponami serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na tanecznej arenie.

Dla przybyłych gości, kibiców i tancerek rodzice Iskierek, UKS Wawrzyn przygotowali słodki poczęstunek oraz kawę. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy, wspaniale wspólnie się bawili i wrócą do nas za rok. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie i życzliwość, Wronieckiemu Bazarowi za wykonanie nieodpłatnie banneru, a rodzicom za pomoc w organizacji Konkursu.

Prezes UKS ?Wawrzyn? Roman Kabaciński