?Czas na Zdrowie?

29 maja 2015 roku w Zespole Szkół w Biezdrowie zrealizowano jedną z części projektu ?Czas na Zdrowie?. Uczniowie doskonalili umiejętność pracy w grupie, myślenie naukowe, myślenie matematyczne i rozwijali sprawność ruchową.

Na dzieci tego dnia czekało bardzo dużo atrakcji. Uczniowie mieli zajęcia kulinarne podczas, których przygotowali:

- najmłodsi (dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III sp.)- szaszłyki owocowe,

-uczniowie klas I-II gim- cebularze,

-uczniowie klas III gim- zupę kalafiorową.

Podczas zakończenia nastąpił wspólny poczęstunek, uczniowie próbowali przygotowanych podczas zajęć kulinarnych potraw.

Kolejną atrakcją była dyskoteka przy didżeju, w której wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. Uczniowie całej szkoły z rodzicami zatańczyli również wspólny taniec ?Belgijkę?.

Jedną z atrakcji był ?Rajd? przygotowany przez partnera szkoły ?  5 Wroniecką Drużynę Harcerską ? Czerwone Berety?.  Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Jak co roku harcerze przygotowali ciekawe zadania. Należało ułożyć układankę, rzucać bulami, rozpoznać miasta, chodzić na szczudłach. Trzeba było również wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie zadania uczniowie realizowali zespołowo.

Uczniowie klas IV-VI sp. i I-III gimnazjum, a także zaproszeni goście wzięli udział w pokazie filmowym dotyczącym zdrowego odżywiania.

Tego dnia również do szkoły przybyli zaproszeni goście. Byli to rodzice uczniów, a także proboszcz Stanisław Wawrzyniak, burmistrz Mirosław Wieczór, panie z Koła Gospodyń Wiejskich: Teresa Fojud, Bożena Woźna, przewodnicząca Rady Rodziców Zofia Paszyk, pani dyrektor SAPO Lucyna Kędzioł, współpracująca ze szkołą pani Karolina Matuszewska.

Agnieszka Kurasz

Przepisy: