PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

23 i 30 stycznia 2015r. odbyły się w bibliotece szkolnej uroczystości pasowania na czytelników uczniów kl. IIA i IIB edukacji wczesnoszkolnej. W uroczystościach wzięły udział wychowawczynie klas ? Arleta Szeląg i Kinga Antkowiak ze swoimi podopiecznymi, a także stażystka pracująca w bibliotece szkolnej -  Daria Spychała, prowadzącą imprezę była bibliotekarka ? Iwona Gajda-Dąbek.

Zanim  uczniowie złożyli przyrzeczenie książce, wysłuchali pogadanki bibliotekarki. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, jak należy zachować się w bibliotece szkolnej, jakie mamy rodzaje bibliotek i poznali regulamin biblioteki. Po takim wprowadzeniu, drugoklasiści obejrzeli przedstawienie w wykonaniu członków  Klubu Miłośników Książki. Uczniowie w scenkach rozpoznawali takie postacie jak np.: Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy Koziołek Matołek. Piękną piosenkę Natalii Kukulskiej o czytaniu Wspomnienia są wśród nas wykonały uczennice Olga Hagno i Agata Rybarczyk.

Mam nadzieję, że ta szczególna uroczystość spowoduje, że uczniowie kl. IIA i IIB będą z przyjemnością korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Do grona czytelników zostali przyjęci:

Po złożeniu przyrzeczenia uczniowie kl. IIA i IIB zostali przez bibliotekarkę pasowani na czytelników biblioteki. Na pamiątkę wszyscy uczniowie  otrzymali: dyplomy, prośby książki, zakładki, listy dla rodziców oraz kolorowe baloniki.

KL. IIA

Blanka Bartkowiak, Wojciech Biedziak, Oliwia Bilon, Igor Biskup, Franciszek Gorący, Amelia Góral, Adam Grygiel, Kacper Hoffmann, Martyna Kaszkowiak, Dawid Kudliński, Oliwia Lisiak, Daria Liszewska, Julia Odrobna, Aleksander Perełka, Amelia Smolarkiewicz, Kamil Tabatowski, Tomasz Żółkiewski.

Kl. IIB

Leszek Figas, Tomasz Gorący, Kornelia Grabarkiewicz, Zuzanna Grzechowiak, Szymon Jerzyński, Hubert Lemański, Laura Lisińska, Ksawery Matuszewski, Martyna Mrowińska, Emilia Musiał, Bartosz Pietras, Zuzanna Prętka, Zuzanna Przybylska, Martyna Rusinek, Martyna Szafer, Hubert Szczeciński, Maria Walorczyk, Natalia Wróblewska

Iwona Gajda-Dąbek