lekcja 7 -  13.45-14.30
lekcja 8 -  14.35-15.20

Drukuj PDF

MECZ "LECHA" POZNAŃ

Dnia 31.11.2013 roku w sobotę o godz. 18.00 odbyła się wycieczka do Poznania na fascynujący  mecz ?Lech? Poznań VS ?Zagłębie? Lublin . W wycieczce brali udział uczniowie z klas 4-6. Opiekunkami były nasze nauczycielki wychowania fizycznego: Pani Donata Borowicka-Zimny oraz Pani Ewelina Wesołowska. Zbiórka miała miejsce o 17.45 przy boisku szkolnym. Na miejsce dotarliśmy około godz. 19. 20. Przed wejściem na stadion zostaliśmy przeszukani przez ochronę. Chwilę później udaliśmy się na trybuny i zajęliśmy wyznaczone miejsca. Mogliśmy podziwiać rozgrzewających się zawodników.  Punktualnie o 20.30 piłkarze weszli na płytę boiska. Wierni kibice Lecha Poznań zaczęli śpiewać swój hymn, my również przyłączyliśmy się do śpiewu. Następnie zabrzmiał hymn drużyny przeciwnej. Po zaśpiewaniu tych charakterystycznych pieśni piłkarze uścisnęli sobie dłonie. Pierwsze dwadzieścia minut meczu było porażką - ?Lech? stracił bramkę. Do końca pierwszej połowy meczu ?Zagłębie? wygrywało. Nie o takim wyniku myśleliśmy.
Po  przerwie zaczęła się druga  połowa . Kibice zaczęli śpiewać ?My chcemy gola?. Długo nie musieli czekać, gdyż w osiemdziesiątej trzeciej minucie  meczu Mateusz Możdżeń zdobył bramkę dla ?Lecha?. Cóż to były za emocje. Kibice szaleli na trybunach. Teraz zaczęła się prawdziwa walka o punkty. Mecz zakończył się remisem 1:1. Niestety ?Lech? nie zdołał pokonać swoich przeciwników.
Po opuszczeniu stadionu udaliśmy się w drogę powrotną. Mecz i cały wyjazd był bardzo udany. Pomimo niesprzyjającym warunków klimatycznych, nikt nie narzekał. Atmosfera była cudowna. Dziękujemy opiekunom za zorganizowanie tego wyjazdu i spędzenie z nami sobotniego wieczoru.