VI Turniej rekreacyjno- sportowy o ?Złoty Wawrzyn?

Już po raz szósty w zespole Szkół im. W. Witosa w Biezdrowie odbył się Turniej Rekreacyjno ? Sportowy o ?Złoty Wawrzyn?. Imprezę zorganizował działający przy szkole Uczniowski Klub Sportowy ?Wawrzyn? przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Wronki. W turnieju wzięło udział 5 zespołów: UKS ?Leśna?, UKS ?Nałęcz? z Ostroroga, ?Marynia? i ?Mażoretki? działające przy WOK we Wronkach oraz gospodarze - ?Iskierki?. Każda z drużyn zaprezentowała się w pokazie tanecznym oraz wzięła udział w 5 konkurencjach sportowych. Wszystkich połączyła muzyka, taniec i piosenka. Pierwsza konkurencja polegała na ułożeniu z otrzymanych liter tytułu piosenki, a następnie zapisaniu jej na tablicy, którą trzymał opiekun. Tytuł piosenki to hit lata ?Ona tańczy dla mnie?, do którego zatańczyli wszyscy uczestnicy Turnieju. Druga konkurencja to zespołowe skoki przez skakankę. W tej konkurencji można było zdobyć dodatkowe dwa punkty jeśli do 10 skaczących dołączył opiekun. W tym roku udało się to trzem zespołom: UKS Leśna, UKS Wawrzyn i Miraż.  W trzeciej konkurencji, każdy zespół otrzymał 10 klocków. Konkurencja polegała na prowadzeniu drewnianego klocka kijem hokejowym, przejściu pod płotkiem i w wyznaczonym miejscu ustawieniu wieży z wszystkich elementów. Najwięcej emocji wywołała czwarta konkurencja polegająca na przejściu 10 uczestników przez 4 metrowy tunel. Liczył się łączny czas wszystkich startujących. Najszybsze okazały się Iskierki Bis z UKS Wawrzyn. Ostatnia zabawa, w której należało jak najszybciej skompletować 10 elementów pasujących do wcześniej wylosowanego zawodu, a były to lekarz, strażak, tancerz, kucharz, sportowiec i zanieś je do opiekuna. Dwa z nich opiekun zakładał na siebie. Wszystkie konkurencje budziły spore emocje wśród uczestników i bardzo licznie zgromadzonej publiczności, wśród której zasiedli zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wronki Robert Dorna oraz poseł na Sejm RP Romuald Ajchler. Prowadzący imprezę Roman Kabacińki- prezes UKS Wawrzyn- zachęcał gości, by częstowali się kawą i herbatą  oraz wspaniałymi wypiekami przygotowanymi przez mamy ?Iskierek?. Dzięki licznym sponsorom, którym dziękujemy za wsparcie, rozlosowano wiele wspaniałych nagród . Wśród nich były piłki i koszulki z podpisami czołowych polskich piłkarzy, sprzęt AGD, sadzonki kwiatów, krzewy ozdobne. Zwycięzcą VI edycji Turnieju o ?Złoty Wawrzyn? został zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego Wawrzyn. Statuetkę ?Złotego Wawrzyna? oraz nagrody ufundowane przez urząd Miasta i Gminy Wronki wręczył zastępca Burmistrza, pan Robert Dornana. Specjalną nagrodę dla zwycięskiego zespołu w postaci 15 pendrive ufundował i wręczył poseł na Sejm RP Romuald Ajchler. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej zabawy i sportowej postawy. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy turnieju oraz zgromadzeni goście w sympatycznej atmosferze spędzili to listopadowe popołudnie. Do zobaczenia za rok.